Блог
Переваги і недоліки «відкритих» і «закритих» систем аналізаторів
29.10.2019
На ринку лабораторного обладнання представлений великий вибір гематологічних і біохімічних аналізаторів, що відрізняються за ціною, кількістю тестів на годину, автоматичним або напівавтоматичним принципом роботи, собівартістю аналізу тощо.

Про критерії вибору гематологічного та біохімічного аналізаторів читайте тут.

Є ще одна значуща властивість – це тип приладу. Автоматичні гематологічні та біохімічні аналізатори можна розділити на «закриті» і «відкриті».

Відмінність «відкритих» і «закритих» систем аналізаторів

  • «Відкриті» аналізатори передбачають використання реагентів виробника, а також реагентів інших виробників, які підходять за параметрами і властивостями до конкретного аналізатора.
  • Аналізатори «закритого» типу працюють тільки на «рідних» реагентах виробника приладу, без можливості використання інших.

Чому аналізатори закритого типу кращі?

Робота кожного приладу залежить від багатьох факторів. Те, які реагенти будуть використовуватися для роботи гематологічного або біохімічного аналізатора, безпосередньо впливає на термін експлуатації. Так, відкрита система створює видимість економії, але зміна «палива» може значно вплинути на роботу аналізатора і на частоту поломок. Що, в свою чергу, може призвести до періодичного зверненням до сервісних інженерам. Аналізатори «закритого» типу з використанням «рідних» реагентів – це гарантія якісної роботи приладу з мінімізацією поломок і технічних помилок, а також отримання повної сервісної підтримки від одного постачальника.

Рекомендації по роботі з аналізаторами «відкритого» і «закритого» типу

Незалежно від того, який тип приладу стоїть у Вашій лабораторії, або якщо Ви тільки збираєтеся придбати гематологічний або біохімічний аналізатор, дотримуйтеся простих правил:

  1. Використовуйте реагенти виробника Вашого приладу – це ідеальний варіант.
  2. Якщо все ж використовуєте «чужі» реагенти у відкритому аналізаторі – обирайте якісні аналоги, які встигли зарекомендувати себе на ринку.
  3. Слідкуйте за технічним станом аналізатора, звертайте увагу на повідомлення приладу і своєчасно вирішуйте поточні проблеми.
  4. Дотримуйтесь всіх рекомендацій по використанню.
  5. Не забувайте проходити планову сервісну перевірку – собі ж дорожче, якщо аналізатор повністю вийде з ладу.

У нас представлено обладнання Mindray, а саме – гематологічні аналізатори закритого типу BC-20S и BC-30S, а також напівавтоматичний біохімічний аналізатор BA-88 відкритого типу і автоматичний BS-240.