Блог
Аналіз сечі. Підготовка та методи дослідження
20.10.2020
Сеча – продукт роботи видільної системи організму людини. Урина складається із «зайвої» рідини, від якої позбулося наше тіло, щоб підтримати баланс води, солей та інших хімічних сполук.

При деяких проблемах зі здоров'ям склад сечі змінюється, а при інфекціях сечостатевої системи в рідині виявляються мікроорганізми. Всі виявлені відхилення від норми лабораторія вносить в бланк з результатами ОАМ, який пацієнт отримує після аналізу.

Саме по собі направлення на загальний аналіз сечі – не привід для занепокоєння. Дітям та дорослим цю процедуру корисно проходити щонайменше раз на рік, просто щоб переконатися, що проблем зі здоров'ям немає. Якщо ж лікар підозрює порушення роботи нирок або сечового міхура, а також деякі системні захворювання – діабет, гепатит, інтоксикацію після прийому ліків або отруйних речовин, хвороби обміну речовин – ЗАС допоможе підтвердити або спростувати гіпотезу. А кілька аналізів сечі, призначених з невеликою періодичністю за часом, покажуть, наскільки ефективне призначене лікування.

Основні рекомендації при підготовці до аналізу сечі:

 • Напередодні перед аналізом не можна вживати продукти, здатні змінити колір: моркву, буряк, газовану воду, що містить барвники.
 • Також варто відмовитися від прийому полівітамінів, солоних страв та харчових діуретиків - пива й кави. Вони впливають на концентрацію ранкової сечі та її властивості.
 • Якщо ви постійно приймаєте певні ліки - попередьте про це лікаря, можливо, він порекомендує скасувати їх напередодні загального аналізу сечі.
 • Перенесіть аналіз на іншу дату, якщо вам за кілька днів до цього провели цистоскопію або уретроскопію (огляд сечового міхура або сечівника спеціальним приладом), а також у разі, якщо ОАМ збігся з менструацією - це спотворить результати дослідження.
 • Краще не відвідувати баню або сауну напередодні аналізу: при цих оздоровчих процедурах через шкіру виділяється багато рідини, тому на наступний день сеча стає більш концентрованою, ніж у нормі.

Важливо врахувати правила збору сечі вранці, у день відвідин лабораторії:

 • Для аналізу потрібна саме ранкова сеча: зберігати ту, що була зібрана напередодні, у холодильнику – безглуздо, якщо тільки в лабораторії вам не видали спеціальний консервант для цих цілей.
 • Важливо використовувати одноразовий контейнер для дорослих та стерильний пакет-сечоприймальник для збору сечі у новонароджених, а не пластикові та скляні банки з-під ліків або харчових продуктів. Не вичавлювати пелюшки або памперси, щоб отримати сечу немовляти, в неї потраплять волокна тканини, що також зашкодить аналізу.
 • Перед тим, як збирати сечу – прийміть душ та обполосніть статеві органи.

Важливо знати!

Існує два варіанти збору сечі для загального аналізу. Відповідно до одного з них – найбільш поширеній – першу порцію ранкової сечі потрібно випустити в унітаз, після чого, не затримуючи сечовипускання, підставити контейнер, наповнити його на 2/3 і прибрати ємність. Другий варіант передбачає, що для аналізу в чистий посуд збирається вся ранкова сеча, після чого рідину необхідно перемішати і відлити 50-100 мл в пластиковий контейнер для лабораторії. Цей спосіб дозволяє отримати більш повну картину стану сечостатевої системи, але є трудомістким, тому лікарі майже завжди радять здавати саме середню порцію сечі.

Методи діагностики сечі

Для проведення аналізу доцільно використовувати аналізатор сечі. Ми пропонуємо два прилади Mindray UA-66 та UA-600.

Також можна використовувати тест-смужки U-11 для in-vitro діагностики. Аналіти, що визначаються: уробіліноген, білірубін, кетони, кров, білок, нітрити, лейкоцити, глюкоза, питома вага, аскорбінова кислота, pH. Загалом 11.

Аналізатор сечі UA - 66, Mindray проводить вимірювання лабораторних діагностичних тестів з використанням тест смужок (експрес тестування) заснованих на вимірі з використанням фотометрії у відбитому світлі.

Переваги

 • Спектр визначених параметрів - 11 показників важливих для роботи клініциста
 • Висока специфічність і чутливість вимірювань - точний і достовірний результат для постановки точного діагнозу
 • Простота вимірювань - тест смужки готові до досліджень
 • Економічність експлуатації приладу - відсутність рідких реагентів і технічних розчинів
 • Швидкість отримання результату - час дослідження 1 хвилина.

UA-600 відрізняється від UA-66 своєю продуктивністю та пам’яттю

 • Висока продуктивність - 600 тестів / годину
 • Автоматичне виявлення тест -смужки або її відсутності на тест-модулі.
 • Зберігання в пам'яті до 2000 результатів аналізу

На сьогодні ми встановили більше 100 аналізаторів сечі UA-66 виробництва Mindray.

Всі вони працюють стабільно, клієнти повністю задоволені їхньою роботою. Ресурсу пристрою вистачить ще на багато років, зважаючи на те, що дотепер не було жодної скарги.

Для замовлення:

 • Надішліть запит на info@pmsd.com.ua
 • Вкажіть назву медичного закладу або код ЄДРПОУ 
 • П.І.П. контактної особи
 • Мобільний телефон

 Або зв’яжіться зі своїм менеджером!